نمایندگی

      با توجه به اینکه از طرفی شهرسازی بعنوان فعالیت اصلی مجموعه امیدجوانان، بازار ارائه خدمات و فروش تخصصی وسیعی را در تمام حوزه­ ها ایجاد می ­کند و از طرف دیگر سرعت و کیفیت ارائه خدمات و محصولات مورد نیاز پروژه ها دغدغه مهم این مجموعه می ­باشد، سیاست کلان مجموعه امیدجوانان بر آن شد که بمنظور افزایش سرعت و کیفیت ارائه خدمات و محصولات با تکیه بر توانمندی و امکانات شرکای تجاری، شروع همکاری با برندهای معتبر داخلی و خارجی را در قالب اعطا و اخذ نمایندگی­ های مختلف را در دستور کار خود قرار دهد.

 

فروش

یکی از مدل­ های همکاری، فروش کامل یا بخشی از پروژه، شرکت، کارخانه و...  در ازای درصد یا مبلغ مشخصی از ثمن معامله، توسط هلدینگ یا شرکت­های تابعه آن می­ باشد که قرارداد آن به صورت انحصاری منعقد می­گردد و عملاً دفتر فروش شرکت، کارخانه یا... دفتر هلدینگ یا یکی از شرکت های زیر مجموعه آن بعنوان شرکت عامل می­ شود.

 

 استراتژیک

در این مدل همکاری،  قراردادی مبنی بر رشد سرمایه و سود متناسب با ارزش کارشناسی شرکت یا پروژه در یک بازه زمانی مشخص توسط شرکت آتیه راهبرد کارا بصورت تضمینی، منعقد می گردد.

بدیهی است تضمینی بودن تعهدات شرکت آتیه راهبرد کارا در این مدل همکاری، باعث می شود تمامی برنامه ریزی، سیاست گذاری، نظارت، مدیریت و پیاده سازی طرح ها و استرتژی های کسب و کار، حقوقی، مالی، فروش و برندینگ پروژه یا شرکت منحصرا به شرکت آتیه راهبرد کارا واگذار گردد.

تأمین مالی:

در این مدل همکاری شرکت، پروژه یا کارخانه طرف قرارداد سرمایه ‌مورد نیاز خود را جهت تدوین یا اجرای طرح ­های توسعه، ادامه فعالیت، راه اندازی یا تأمین سرمایه در گردش طی یک طرح توجیهی درخواست می­ نماید. در صورتی که طرح توجیهی ارائه شده مورد قبول کارشناسان شرکت پردیس اقتصادی فراسرمایه بعنوان معاونت اقتصادی بازرگانی هلدینگ امیدجوانان قرار گیرد از محل­ ها و روش ­های متناسب با طرح، سطح و فعالیت، اقدام به تأمین سرمایه می­ نماید.

 

مشارکت در پروژه

در این مدل همکاری، هلدینگ یا یکی از شرکت های زیر مجموع آن بر اساس میزان سرمایه و دارایی کارشناسی شده پروژه یا شرکت (سطح بندی بر اساس جدول مندرج در بند 4) در ازای میزان مشخص از سهام پروژه یا شرکت، به صورت نقدی، غیر نقدی یا تهاتر وارد مشارکت می شود.

 

 مدیریت پروژه / پیمان

این مدل همکاری مطابق با مدل های مدیریت پروژه و مدیریت پیمان رایج بوده با این توضیح که بر اساس سطح بندی  در سطوح کلان و فوق کلان عملا این مدل همکاری فراتر از مدل های رایج مدیریت پیمان شده و جزئیات و نکات بیشتری را شامل می شود که بیان جزئیات آن از این مقال خارج است.

 

ساختار مشترک

اشخاص حقوقی که شرایط تخصصی و عمومی تعیین شده توسط هلدینگ را احراز کرده باشند، می­توانند با اصلاح ساختار مدیریتی و اجرایی خود منطبق با سیاست های کلان هلدینگ امید جوانان، بر اساس میزان سرمایه، رزومه و توانمندی های خود در یکی از سطوح همکاری که در بند 4 به آن اشاره شده، وارد ساختار این هلدینگ شده و از مزایای آن که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت بهره مند گردند.

 

قراردادی

در هلدینگ امیدجوانان و شرکت­ های زیرمجموعه آن مدل همکاری قراردادی به 3 دسته تقسیم می ­گردد.

برون­ سپاری: قراردادی است که میان شرکت ­های هلدینگ و دیگر اشخاص حقیقی و حقوقی منعقد می ­گردد تا بخشی از وظیفه، عملیات، فرآیند یا کار ارجاع شده به شرکت، به اشخاص حقیقی یا حقوقی طرف قرارداد در مدت زمان مشخص و درصد توافق شده ارجاع شود.

پیمانکاری: قرارداد پیمانکاری، قراردادی است که به موجب آن شرکت، انجام عملی با شرایط توافق شده و در برابر وجه معین، در مدت زمان مشخص را به شخص حقیقی یا حقوقی به نام پیمانکار (مقاطعه کار) واگذار می‌کند.

پرسنلی: قرارداد همکاری بین شرکت و یک شخص حقیقی در ازای شرح وظایف و مبلغ معین در بازه زمانی مشخص بصورت پاره وقت، تمام وقت ، کوتاه مدت، میان مدت یا بلند مدت منعقد می­ گردد.

 

در تماس باشید

آدرس :   شیراز معالی آباد مجتمع تجاری-اداری آفتاب طبقه 3 اداری واحد 510

تلفن :      07136239039                 

ایمیل:     info@omidjavanan.com

شرکت امید جوانان

هلدینگ امید جوانان با شماره ثبت 40960 عمده فعالیت‌های خود را با بهره‌گیری از نیروهای انسانی متخصص به صورت ساختار محور و پروژه محور آغاز نموده است. با توجه به وضعیت صنعت تولیدی و گردشگری و حجم پروژه های نیمه اتمام، این شرکت بر آن شد تا با یک تیم مدیریتی حرفه ای تمرکز خود را بر ارائه خدمات حقوقی، مالی، طرح و برنامه ، تبليغات و بازاریابی و ورود به پروژه های بزرگ ( از ایده تا اجرا) با استفاده از متدهاى روز و دانش فنی و تخصصی قرار دهد، همچنین با همراهی شرکتها جهت ورود به بازار سرمایه، گامی موثر در تحول اقتصاد کشور داشته باشد.