مقدمه:

محیط ­زیست جلوه ­ای است از پهن دشت بزرگ آفرینش که خداوند سبحان آن را با قدرت شگرف خود برای استفاده و بهره ­برداری صحیح بشر ساخته و در دسترس او قرار داده و شاید آن را وسیله ­ای جهت بقای نسل بشر قرار داده در حالی که انسان به واسطه چالش­ های متعدد زیست ­محیطی که ناخواسته با آن­ ها دست به گریبان شده مقدمات نابودی آن را به سرعت فراهم ساخته و با توجه به این که سرنوشت انسان به سرنوشت محیط زیست پیرامون آن گره خورده، اگر برای جلوگیری از این روند مخرب، چاره ­ای مؤثر اندیشیده نشود، نابودی نوع بشر قبل از نابودی محیط ­زیست پیرامون آن، امری بدیهی و واضح می ­باشد و از آنجایی که شهرها، به عنوان نمود زندگی بشری، بیشترین تاثیرگذاری را در این رابطه دارند باید به شهر و شهروندان آن نگاه ویژه ­ای داشت.

شهر، نه تنها برای یک فرد، بلکه برای شمار بسیاری از استفاده کنندگان آن ساخته می ­شود. کسانی که متعلق به محیط­ ها، رفتارها، اشتغال و طبقات اجتماعی بسیار متفاوت هست. به همین دلیل است که شهرساز باید شهری را جستجو و خلق کند که بتواند خواسته ­ها و نیازها و تصورات ذهنی شهروندانش را پاسخ دهد در حالی که شهرهای کنونی، به خصوص کلان شهرها و شهرهای بزرگ، امروزه به محل­هایي ناامن، زشت، ناسالم، شلوغ، پر سروصدا، فاقد روح، خشن و … تبدیل گشته و در بسیاری از موارد این مسئله حالت بحرانی پیدا کرده است و پر واضح است که برای زندگی کردن در چنین محیط­هایی باید تدابیر و برنامه ­های خاصی را برای بهبود و ارتقا کیفیت کارکردی، کالبدی، اجتماعی را مد نظر قرار داد.

از این رو شرکت توسعه ورزش امیدجوانان با شناسایی فرصت ­های ارزنده سرمایه­ گذاری در پاسخ به حل معضلات فوق خصوصا سلامت جسم و روان شهروندان با ایده ساخت اولین روستا شهر مدرن، سالم و هوشمند با رویکرد توسعه پایدار از سال 1393 اقدام به طراحی و برنامه­ ریزی نموده.

 

 

شرکت توسعه ورزش امیدجوانان با هدف ساخت اولین روستا شهر هوشمند و سالم ایران در تمام ابعاد با رویکرد توسعه پایدار در زمینی به مساحت 3500 هکتار با قابلیت توسعه تا 8500 هکتار واقع در منطقه‌ای استراتژیک به لحاظ زیرساخت‌های ارتباطی، تاریخی، منابع طبیعی، گردشگری، اقتصادی و اجتماعی در سال 1393 با سرمایه اولیه 10 میلیون ریال در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری شیراز با شماره 40960 ثبت و تا سال 1400 توانست رشد 8300 برابری را طی 7 سال تجربه و ارزش خود را به83 میلیارد ریال رساند . 

 این شرکت جهت برنامه ریزی، طراحی و ساخت آرمان شهر مورد نظر خود که با شناخت کامل و جامع دو پدیده محیط و انسان، امکان پاسخ به تمام نیازهای جسمی و ذهنی انسان را داشته باشد (به عنوان مهمترین کاربر امکانات و فضاهای شهری) در راستای گسترش ساختار و تکمیل تیم خود، با شناسایی تخصص‌های مورد نیاز، اقدام به همکاری و شراکت با شرکت-های فعال و منتخب در سه سطح معاونت، میانی و اقماری در ابعاد و پروژه‌های مختلف در قالب یک هلدینگ شهرساز نمود.

حوزه ­های تخصصی شناسایی شده در این راستا عبارتند از:

  1. استراتژیک
  2. حقوقی
  3. مالی
  4. برندینگ
  5. فنی زیربنایی
  6. اقتصادی – بازرگانی
  7. ورزشی
  8. سلامت
  9. گردشگری

در تماس باشید

آدرس :   شیراز معالی آباد مجتمع تجاری-اداری آفتاب طبقه 3 اداری واحد 510

تلفن :      07136239039                 

ایمیل:     info@omidjavanan.com

شرکت امید جوانان

هلدینگ امید جوانان با شماره ثبت 40960 عمده فعالیت‌های خود را با بهره‌گیری از نیروهای انسانی متخصص به صورت ساختار محور و پروژه محور آغاز نموده است. با توجه به وضعیت صنعت تولیدی و گردشگری و حجم پروژه های نیمه اتمام، این شرکت بر آن شد تا با یک تیم مدیریتی حرفه ای تمرکز خود را بر ارائه خدمات حقوقی، مالی، طرح و برنامه ، تبليغات و بازاریابی و ورود به پروژه های بزرگ ( از ایده تا اجرا) با استفاده از متدهاى روز و دانش فنی و تخصصی قرار دهد، همچنین با همراهی شرکتها جهت ورود به بازار سرمایه، گامی موثر در تحول اقتصاد کشور داشته باشد.