موج جدید کرونا و رکود مجدد اقتصاد آمریکا


: 1934

رئیس سابق بانک مورگان استنلی آمریکا هشدار داد که موج جدید ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده خطر بزرگی برای بزرگترین اقتصاد جهان به شمار می رود چرا که با یک رکود شدید دیگر مواجه است.

رئیس سابق بانک مورگان استنلی آمریکا هشدار داد که موج جدید ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده خطر بزرگی برای بزرگترین اقتصاد جهان به شمار می رود چرا که با یک رکود شدید دیگر مواجه است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، استفان روچ، رئیس سابق بانک مورگان استنلی آمریکا هشدار داد که موج جدید ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده خطر بزرگی برای بزرگترین اقتصاد جهان به شمار می رود چرا که با یک رکود شدید دیگر مواجه است.

اقتصاد امریکا

این اقتصاددان کهنه کار واستاد دانشگاه ییل در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی، گفت: شانس بدتر شدن اوضاع نه فقط  از لحاظ تعداد مبتلایان به ویروس بلکه از لحاظ اقتصادی یعنی رکود دوگانه، بسیار زیاد است.

رکود دوگانه، که به عنوان رکود W شکل نیز شناخته می شود، به معنای آن است که اقتصاد از شوک بهبود می یابد و حتی از یک دوره کوتاه رشد را نیز تجربه می کند اما پس از آن با دور دیگری از رکود روبرو می شود.

بر اساس این گزارش، ایالات متحده آخرین بار در اوایل دهه 1980 رکود دوگانه را تجربه کرد.

روچ افزود: تقاضای پایین می تواند مشکلی برای مشاغل و بازار کار ایجاد کند، در حالی که ممکن است در ماه های آینده موجی از ورشکستگی شرکت ها را شاهد باشیم.

وی با مقایسه وضعیت آمریکا با چین که اولین کشوری بود که با شیوع کرونا روبرو شد، گفت که تقاضای مصرف کننده به دلیل نگرانی هایی که از وضعیت سلامت وجود دارد نمی تواند به این زودی به حالت عادی باز گردد.

سایر تحلیلگران ، از جمله مارک موبیوس، سرمایه گذار کهنه کار در بازارهای جهان، نیز هشدار داده اند که این بیماری همه گیر ممکن است آمریکا را در معرض رکود اقتصادی W شکل قرار دهد.

در حالی که تعداد موارد کروناویروس پس از برداشتن محدودیت ها در ایالت های مختلف همچنان رو به افزایش است و روز پنجشنبه به 3.9 میلیون رسید، بر اساس تحلیل موسسه مودی بازگشایی سریع کسب و کارها می تواند موجب موج جدید ابتلا شود.

 

منبع:خبر گزاری تسنیم

در تماس باشید

آدرس :   شیراز معالی آباد مجتمع تجاری-اداری آفتاب طبقه 3 اداری واحد 510

تلفن :      07136239039                 

ایمیل:     info@omidjavanan.com

شرکت امید جوانان

هلدینگ امید جوانان با شماره ثبت 40960 عمده فعالیت‌های خود را با بهره‌گیری از نیروهای انسانی متخصص به صورت ساختار محور و پروژه محور آغاز نموده است. با توجه به وضعیت صنعت تولیدی و گردشگری و حجم پروژه های نیمه اتمام، این شرکت بر آن شد تا با یک تیم مدیریتی حرفه ای تمرکز خود را بر ارائه خدمات حقوقی، مالی، طرح و برنامه ، تبليغات و بازاریابی و ورود به پروژه های بزرگ ( از ایده تا اجرا) با استفاده از متدهاى روز و دانش فنی و تخصصی قرار دهد، همچنین با همراهی شرکتها جهت ورود به بازار سرمایه، گامی موثر در تحول اقتصاد کشور داشته باشد.